שאלות ותשובות

יש הרבה מידע סותר, ולמען האמת מידע מוטעה, לגבי תוספי פטריות. חשוב להבין את מחזור החיים של הפטריות וכיצד מגדלים פטריות על מנת לעשות בחירה מושכלת בבחירת תוספי פטריות ועל כן אספנו מספר מיתוסים בנושא.

השימוש בפטריות מרפא באופן מסורתי קיים כבר למעלה מאלפי שנים, מחקרים רבים שפורסמו ביססו את היתרונות הבריאותיים של הפטריות הייחודיות והעוצמתיות הללו, כאשר תמיכה במערכת החיסונית היא היתרון העיקרי. פטריות מרפא מכילות בטא גלוקנים שחשובים לתפקוד מערכת החיסון ושבני האדם אינם מייצרים בטא גלוקנים, ולכן, פטריות מרפא יכולות למלא תפקיד חשוב בתמיכה בבריאות ובריאות יומיומית. בנוסף לבריאות החיסונית, כל סוג או זן של פטריות יש יתרונות מיוחדים משלו, כולל סיוע לבריאות קוגניטיבית ונוירולוגית, בריאות המעיים, בריאות הלב וכלי הדם, בריאות העצם, סוכר בדם בריא, בריאות הכבד, יופי (שיער, עור וציפורניים בריאים), חיוניות, ביצועים ספורטיביים והתאוששות, ותמיכה בניהול מתח ולחץ, פיזי ונפשי כאחד.

פטריות מרפא מספקות מגוון יתרונות תזונתיים, חלק מהמרכיבים העיקריים כוללים בטא גלוקנים ופוליסכרידים אחרים, פוליפנולים, סיבים פרה-ביוטיים לא מסיסים ואנזימי עיכול התומכים בתפקוד מערכת החיסון והעיכול. פטריות מרפא גם מכילות ויטמינים, כגון ויטמין D, מינרלים וחומצות אמינו/חלבונים. בנוסף, יש הרבה תרכובות ספציפיות לפטריות כמו טריטרפנים (מ-Reishi ו-Turkey Tail), קורדיצפין (מ-Cordyceps) וגורמים נוירוטרופיים (מ-Remove’s Mane) כולם תורמים לבריאות ולרווחה הכללית של הגוף והנפש.

צוות המיקולוגיה המומחה שלנו משלב ניסיון של יותר מ-50 שנים של גידול פטריות. הפטריות מרפא שלנו במהלך מחזור החיים המלא שלהן, כולל ביומסה תפוחה, גופי פרי ו/או פרי בסביבה נקייה במיוחד בחוות אורגניות מקורות, בסין  ובמזרח הרחוק. עם השלמת תהליך הגידול בסביבות גידול אופטימליות, גוש הביומסה התפטיר וגופי הפרי נגרסים ומתייבשים באוויר מחומם, מסונן ומחטא ב-UVC. בשלב הראשוני של תהליך ההתייבשות, חומר הפטריות נחשף לשלב הפעלת קיטור המגביר את הזמינות הביולוגית של חומרי הזנה ותרכובות ביו-אקטיביות. טמפרטורות במהלך תהליך הסרת הלחות מנוטרות כדי להבטיח שהאבקות המוגמרות בטוחות לצריכה כמזונות-על “מוכנים לאכילה”. התוצאה היא פטריית מזון שלמה עם ספקטרום מלא של חומרים מזינים טבעיים, כולל בטא גלוקנים ופוליסכרידים אחרים, פוליפנולים, סיבים פרה-ביוטיים לא מסיסים ואנזימי עיכול התומכים בתפקוד החיסון, בתוספת ויטמינים, כגון ויטמין D, מינרלים, חומצות אמינו/חלבונים.מרבית המוצרים באתר הינם  100% אורגני, ללא GMO, כשר וללא גלוטן כדי להבטיח את האיכות והיעילות הגבוהות ביותר.

חומרי הגלם מהם מיוצרת סדרת פטריות המרפא נבחרו לאחר חקר שוק יסודי של מומחים ושותפים בתחום שכלל בדיקה של חברות רבות. הפטריות שלנו גדלות ומעובדות בסין, באזור Qingyuan הידוע כבירת גידול הפטריות בסין ובעולם כולו, הודות לתנאי גידול אופטימליים באזור דליל אוכלוסין – משמע פחות זיהום, עם אוויר הרים ויערות עד ירוקים המכסים 86% מהשטח במחוז. לאיזור היסטוריה של כ-1000 שנים בגידול פטריות ולא בכדי הוא זכה לכינוי “אזור פטריית השיטאקי העולמי”.

הפטריות גדלות על מצע דגנים אורגניים, בתנאים מוקפדים ובסביבה היגיינית מבוקרת. כמו כן, הפטריות נקטפות רק כשהן בשיאן ומכילות את הערך התזונתי הגבוה ביותר וכשריכוז הפוליסכרידים הינו האופטימלי. 

הייצור נעשה בטכנולוגיות מתקדמות הכוללות תהליך עיבוד דו-שלבי ומבוקר טמפרטורה בטכנולוגיה חדשנית, בתנאים סטריליים לחלוטין וללא שימוש בכימיקלים, שמרים וחומרי הדברה. מאחר שהפטריות סופחות מים ואיתם חומרים אחרים, ישנה חשיבות רבה מאוד על השמירה של סביבת גידול היגיינית.

למפעל המייצר ישנו תקן GMP ברמה יצור של מפעל תרופות;  בנוסף, לתקני  HACCP, QS, ISO 9001, ותעודת כשרות. המפעל המייצר את חומרי הגלם הינו מהגדולים בתחומו בסין. המפעל מייצר מזה 30 שנה תמציות צמחי מרפא וכ- 15 שנה תמציות ואבקות מפטריות מרפא ומשווק את חומרי הגלם למדינות רבות בעולם.

כשחומרי הגלם מגיעים לארץ הם נשלחים מיד למפעל סולו הממוקם בערבה. שם מתבצעת בדיקה של האנליזות ע”י מהנדס מזון ורק לאחר מכן חומרי הגלם מעורבבים, מקופסלים ונארזים. חומרי הגלם אורגניים לכל המוצרים תו תקן VEGAN FRIENDLY, עם כשרות של רבנות ראשית ערבה תיכונה.

לא נעשה שימוש באלכוהול וחומרים כימיים נוספים בתהליך המיצוי. פטריות המרפא שלנו הן פטריות מזון מלאות עם קשת רחבה של חומרים מזינים טבעיים המיוצרים על ידי כל מין. במרבית המקרים עושים שימוש בכל מרכיבי הפטרייה כדי להבטיח שהתרכובות הביו-אקטיביות והחומרים התזונתיים החשובים מהתפטיר (המערכת דמוית השורשים) והפרי (גוף הפרי) כלולים.

יש לוודא האם המיצוי והאריזה נעשים במפעל שיש לו את כל תקני הייצור החשובים בתחום כמו G.M.P, ISO 9001, Haccp התקנים מעידים כי תנאי הייצור במפעל הינם נאותים, למפעל מערכת הבטחת איכות ברמה גבוהה, מצב תשתיתי תקין וכי תהליכי הייצור מבוקרים ועומדים בדרישות משרד הבריאות המחמירות.  בנוסף, שעושים שימוש בחומרי גלם איכותיים, אורגניים וכל המידע הרלוונטי מוצג בצורה ברורה על האריזה.

פוליסכריד הינו פולימר רב סוכר והוא החומר הפעיל בפטריה.
במידה ולא רשום על התווית כמות הפוליסכרידים עדיף לא לקנות.

בדר”כ החלק שמכיל את הכמות הגדולה של החומרים החיוניים הוא התפטיר (mycelium),  גם גוף הפרי (fruiting body) מכיל חומרים חשובים אבל  לרוב בריכוז נמוך יותר, נבגיי ריישי נחשבים לפוטנטים מאד.

אקסטרקט הוא מיצוי של הפטריה. להכנת 1 ק”ג מיצוי נדרשים לעיתים 20 ק”ג של הפטריה.
אנו ממליצים על קניית מיצוי בשילוב אבקת הפטריה המכילה חומרים שאינם נמצאים במיצוי.

במוצרים רבים אנו נראה תוספות שאינן רצויות כמו אורז, דגנים המשמשים כחלק ממצע הגידול ונטחנו יחד עם הפטריה שגדלה עליהם. זה קורה הרבה במוצרים זולים שבהם לא מתאמצים להפריד בין התפטיר למצע דבר שמעלה את משקל הכמוסה אך לא בחומר הרצוי.

תמיד עדיף חומר גלם אורגני כדי שנקבל מוצרי נקי משאריות חומרי הדברה רעילים, דשן או רכיבים לא רצויים אחרים.